O skarbie europy północnej
“O bursztynie, skarbie Europy Północnej, jego zmieniającym się znaczeniu na świecie na przestrzeni wieków oraz wpływie na rozwój oraz ekonomię Europy.”
Od kiedy studiowałam w Gdańsku, bursztyn zawsze “krążył” gdzieś w moim otoczeniu. Kontakty z producentami biżuterii Bursztynowej oraz różną formą jego ekspozycji i sprzedaży, sprawiały, że ten naturalny skarb stał się dla mnie symbolem Polski, wciąż tak niedocenianym wśród rodaków.
W sezonie wakacyjnym, aby wzmocnić swoją studencką ekonomię, pracowałam na Gdańskiej starówce, jako sprzedawca na stoiskach z biżuterią. W kolejnych latach koordynowałam stoiska przy molo w Sopocie oraz na Helu. Na ulicy Mariackiej byłam managerem klimatycznej galerii specjalizującej się w sprzedaży artystycznej, ręcznie robionej, srebrnej i złotej biżuterii, z elementami bursztynu. Promowałam bursztyn i wiedzę o nim oraz sprzedawałam biżuterię na różnych europejskich imprezach plenerowych. Współpracowałam z firmą amerykańską, która zaopatrywała w bursztyn statki wycieczkowe pływające w sezonie letnim po Bałtyku. W ciągu czterech miesięcy opłynęłam Bałtyk czterokrotnie. Miałam możliwość poznać specyfikę sprzedaży panującą na wycieczkowcach. Moją misją stało się uwrażliwianie multikulturowych członków załogi na piękno bursztynu. W kolejnych sezonach, szkolenia dot. wyjątkowości bursztynu przeprowadzałam stacjonując w Kopenhadze. Przez wiele dni szkoliłam załogi różnorodnych statków wycieczkowych, aby pracownicy posiadali wiedzę na temat bursztynu i jego właściwości, a co za tym idzie, aby promowali polską biżuterię z bursztynem na arenie międzynarodowej. Wykłady o takiej samej treści od trzech lat prezentuje i przekazuje także w Polsce wśród dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Łącze je z warsztatami samodzielnego wykonania prostej biżuterii Bursztynowej. Eksperymentujemy z bursztynem, porównując go do innych kamieni. Rozmawiamy o właściwościach medycznych i zastosowaniu bursztynu w medycynie naturalnej. Przekazuje przepis na Bursztynową nalewkę i informacje o tym, jak powinno się ją stosować.
Od 15 lat, każdego roku, reprezentujmy Polskę na targach bożonarodzeniowych, w tyrolskim mieście Innsbruck. Od pięciu lat nasze stoisko zdobi szyld “Oh Foundation“. Przez sześć tygodni w roku, podczas trwania targów, z sukcesem promujemy region kujawsko–pomorski, Toruń jako Miasto Mikołaja Kopernika, rozdając toruńskie pierniki, w kształcie Polski, z zaznaczeniem linii Wisły. Półtora miesiąca w roku rozsyłamy pierniczki na 6 kontynentów. Jest to najlepszy przykład pracy u podstaw.